Uncategorized

Fotelik samochodowy dla noworodka – na co zwrócić uwagę?

Nie ulega wątpliwości, że posiadanie dziecka jest dla wielu największym szczęściem i najwyższą wartością. Rodzice chcą dla swoich pociech wszystkiego, co najlepsze. Dbają o zaspokajanie ich potrzeb fizjologicznych, emocjonalnych i materialnych. Dbają tez o ich bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem. Dlatego zanim zakupią pierwszy fotelik samochodowy dla noworodka, muszą bardzo dobrze zorientować się, co do atestów bezpieczeństwa fotelików, zasad ich prawidłowego montażu oraz odpowiednio dobrać model do wagi dziecka.

Kiedy kupić fotelik samochodowy dla noworodka?

Zakup tak ważnej rzeczy, jak fotelik samochodowy dla noworodka jest nie lada wyzwaniem. Obecnie wybór fotelików dla dzieci  jest ogromny. Nie tylko pod względem wizualnym, ale i technicznym. Każdy przyszły rodzic chce zapewnić maksimum bezpieczeństwa dla swojego dziecka. Należy się w niego zaopatrzyć jeszcze przed narodzinami pociechy.

Jednym z wymogów wypisu noworodka ze szpitala jest posiadanie odpowiedniego fotelika samochodowego dla noworodka, aby można go było bezpiecznie dowieźć do miejsca zamieszkania.

Na co zwracać uwagę przy zakupie fotelika ?

Zaleca się, aby fotelik samochodowy dla noworodka był nowy, gdyż wtedy mamy pewność, iż spełni swoje funkcje bezpieczeństwa  w 100%.

Jeśli jednak decydujemy się na zakup fotelika z drugiej ręki należy być pewnym, iż  fotelik nie brał udziału choćby w najmniejszej kolizji. Obniża to bowiem, jego funkcje bezpieczeństwa.

Na zdrowiu i bezpieczeństwu dzieci nie można jednak oszczędzać. Warto dobrze przemyśleć swój wybór.